نام دیگر ترمز پایی چیست

5/5 - (1 امتیاز)

شاید بخواهید بدانید که نام دیگر ترمز پایی چیست؟ برای پاسخ به این سوال، که یکی از مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه نیز بوده است، به شما توصیه میکنیم که مطلب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

نام دیگر ترمز پایی چیست؟

  1. ترمز اولیه
  2. ترمز ثانویه
  3. ترمز پارک
  4. ترمز سرویس

پاسخ صحیح گزینه ی ۱ یعنی ترمز اولیه می باشد.

برای افزایش امنیت و ایمنی بیشتر در خودرو ها باید از سیستم های ترمز مناسبی استفاده گردد. با توجه به اینکه سرعت وسایل نقلیه امروزی نسبت به گذشته ها بسیار افزایش یافته است از این رو سیستم ترمز ماشین ها هم باید نسبت به قبل کارایی بهتری داشته باشند.

این سیستم ها مهم ترین بخش ایجاد ایمنی در خودرو ها هستند که باید توسط طراحان و خریداران خودرو مورد توجه قرار بگیرند. جهت آشنایی بیشتر با این سیستم لطفا ادامه ی این مطالب را مطالعه فرمایید.

سیستم ترمز ماشین چه وظیفه ای دارد؟

شاید بتوان گفت از مهم ترین وظیفه ی این ماشین این است که باعث ایجاد اصطکاک در چرخ ها می شود و به همین دلیل است که باعث کاهش سرعت ماشین و درنتیجه ی توقف آن می گردد. در این سیتم میان دیسک چرخ و لنت های ترمز، شتاب منفی یا به عبارتی اصطکاک ایجاد می شود که در نهایت توقف خودرو را در پی دارد. این سیستم نیز اهمیت بسیار زیادی را در کنترل خودرو دارد به نحوی که بر سر پیچ ها و دورهای خطرناک مانع لغزش خودرو می شود و پایداری آن را حفظ می کند.

بیشترین نوع سیستم های ترمزی که در خودروها استفاده می شود، به کمک انتقال روغن هستند. وجود مایعات و روغن ها به علت عدم برخورداری از تراکم پذیری می توانند با حفظ حجم، فشار را از نقطه ای به نقطه ی دیگر منتقل کرده.

با توجه به این ویژگی که در مایعات و روغن ها وجود دارد، متخصصان به این نکته پی بردند که می توانند با استفاده از این سیستم، ترمز های مناسبی را برای وسایل نقلیه ایجاد کنند.

أنواع سیستم های ترمز در ماشین ها (پاسخ به سوال نام دیگر ترمز پایی چیست)

بیشتر سیستم های ترمز دارای أساس کار یکسانی هستند به خاطر اینکه اصلی ترین عملکرد آن ها نیرو به چرخ ها است تا با ایجاد اصطکاک مانع از ادامه ی حرکت خودرو شوند. البته می توان گفت یک نوع دیگری از سیستم های ترمز وجود دارد که دارای عملکردی متفاوت است.

برای مثال می توان به ترمز های الکتریکی و مغناطیسی اشاره کرد. در ادامه ی مطلب چند تقسیم بندی از سیستم های ترمز را در حالت های مختلف برای شما آورده ایم:

اگر بخواهیم سیستم ترمز ماشین را بر أساس نحوه ی عملکرد آن ها تقسیم بندی کنیم، می توان آن ها را به دو دسته ی ترمز پایی و ترمز دستی تقسیم کرد. که در ادامه هر یک را بررسی می کنیم.

  • ترمز پایی یا ترمز سرویس: ترمزی است که در صورت نیاز توسط پای راننده و با استفاده از پدالی فشار داده می شود و باعث توقف خودرو می شود. به طوری که در این سیستم راننده می تواند فشار بیشتری روی پدال گاز بیاورد و از این رو تاثیر بیشتری روی کاهش سرعت خودرو داشته باشد.
  • ترمز دستی یا ترمز پارک: هنگام پارک خودرو از این سیستم می توان استفاده کرد که نام دیگری که برای آن در نظر گرفته اند ترمز اضطراری می باشد.

اگر بخواهیم بر أساس نحوه ی توزیع نیرو این سیستم ها را تقسیم بندی کنیم می توان به دو دسته ی زیر اشاره کرد:

  • سیستم توزیع نیروی تکی: در این سیستم ترمز نیرو وارده تنها به یک جفت از چرخ ها وارد می گردد.
  • سیستم توزیع نیروی دوگانه: از این نوع سیستم ترمز در خودروهای سنگین استفاده می شود و نیروی وارده به تمام چرخ ها وارد می گردد.

سیستم ترمز که در ماشین های سبک و سنگین مورد استفاده قرار میگیرد از نوع هیدرولیکی است و از سیستم مکانیکی به دلیل معایب زیادی که دارد استفاده نمی شود. سیستم مغناطیسی الکتریکی به دلیل کاهش میزان استهلاک از بهترین نوع سیتم ها می باشند.

بیشتر خودروهای الکتریکی با تغییر نیروهای جنبشی می توانند از حرکت خودرو جلوگیری کرده. سیستم های ترمز در برخی از خودرو ها مجهز به آپشن های ABS، EBD، CBC و … است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *