محل آزمون آیین نامه شهریار

5/5 - (1 امتیاز)

اگر می خواهید بدانید که محل آزمون آیین نامه شهریار کجا می باشد؟ ابتدا بهتر است مطلب تهیه شده در زیر توسط سایت مرسی تست را مطالعه فرمایید تا پاسخ سوال خود را بیابید.

محل آزمون آیین نامه شهریار

در مورد اینکه محل آزمون آیین نامه شهریار کجا است، پاسخ های متفاوتی می تواند داد. با توجه به این که هر آموزشگاهی ممکن است از مکان های خاصی برای برگزاری جلسات آزمون آیین نامه ی خود استفاده کند، این پاسخ ها گوناگون می باشند.

این بسته به نوع آموزشگاه دارد، اگر شما داوطلب اخذ گواهینامه ی راهنمایی و رانندگی، در آموزشگاهی ثبت نام کرده اید که دارای تجهیزات کافی و فضای مناسب برای آموزش های خود است، پس حتما مکان هایی را در خود فضای آموزشگاه برای برگزاری جلسات آزمون آیین نامه در نظر می گیرد.

برای مثال ممکن است از سالن های امتحانات مجزا بهره گرفته باشد یا اگر تعداد داوطلبان آزمون کم باشد، در همان کلاس های آموزشی، آزمون را برگزار کنند.

از طرفی دیگر اگر آموزشگاه دارای فضای کافی و مناسب جهت برگزاری آزمون های آیین نامه را نداشته باشد، یا تعداد داوطلبان آنقدر زیاد باشند که محیط آموزشگاه فضای کافی برای تمام آن ها نداشته باشد، ممکن است از محل های جایگزین استفاده نماید.

برای مثال ممکن است این آزمون ها را در شهرک های آزمایش برگزار کند، یا حتی از مدارس، دانشگاه ها یا مراکز فرهنگی نزدیک به آموزشگاه بهره بگیرد.

به هر حال این وظیفه ی آموزشگاه و کادر آن ها می باشد که درباره ی محل های برگزاری آزمون آیین نامه، اطلاع رسانی های لازم را انجام دهند به طوری که داوطلبان قبل از شروع آزمون، به این محل های دسترسی راحتی داشته و دچار استرس و سردرگمی نشوند.

اما بهتر است شما به عنوان یک داوطلب اخذ گواهینامه ی راهنمایی و رانندگی، در مورد این مکان ها از آموزشگاه خود سوال فرمایید تا اطمینان کسب کنید.

بهتر است برای کسب آمادگی بیشتر جهت حضور در امتحانات آیین نامه، از نمونه سوالات آیین نامه که در این سایت فراهم شده است استفاده نمایید.

لینک دانلود این سوالات در میان مطالب این بخش قرار داده شده است و شما با مراجعه به آن و خرید بسته ی طلایی می توانید از آن ها استفاده نمایید.

اهداف آموزش راهنمایی و رانندگی شهریار چه می باشد؟

اطمینان از اینکه رانندگان تازه کار برای تمرین رانندگی آموزش داده شده اند و قادر به ورود به فرآیند صدور مجوز محدود از طریق استفاده از یک فرآیند آموزش و ارزیابی مبتنی بر شایستگی می باشند.

ایجاد یک فرآیند آموزشی و ارزیابی مبتنی بر شایستگی برای رانندگان که از مرحله صدور مجوز محدود به مرحله صدور مجوز نامحدود حرکت می باشد.

 • اطمینان از واجد شرایط بودن رانندگان تازه کار آموزش دیده برای کاهش مناسب در حق بیمه.
 • اطمینان از اینکه رانندگان تازه کار برای تشخیص ریسک و عواقب احتمالی به منظور ایجاد گزینه های کاهش خطر آموزش دیده باشند.
 • اطمینان از اینکه رانندگان تازه کار هنگام استفاده از وسیله نقلیه موتوری مواد مخدر را حذف کرده باشند.
 • اطمینان از اینکه رانندگان تازه کار از حفاظت سرنشینان به عنوان یک اقدام متقابل تصادف استفاده خواهند کرد.
 • اطمینان از اینکه رانندگان تازه کار قادر به استفاده از مهارتهای مدیریت خشم برای جلوگیری از رانندگی تهاجمی می باشند.
 • اطمینان از اینکه رانندگان تازه کار قادر به تشخیص عوامل خستگی می باشند که در تصادفات نقش مهمی دارند.
 • اطمینان از اینکه رانندگان تازه کار برای برخورد موفقیت آمیز با فن آوری های جدید وسیله نقلیه آموزش داده شده اند.
 • اطمینان از اینكه رانندگان و مربیان تازه كار به عنوان یك تیم در تمرین راهبرد های كاهش ریسك به عنوان مؤلفه ای از روند توسعه راننده مادام العمر با هم همکاری می کنند.

دوره آموزش رانندگی راهی عالی برای افراد بالای هجده سال می باشد که برای یادگیری قوانین جاده ای از متخصصان دارای مجوز بهره، با دانش کافی برای آموزش آن ها بهره می گیرند. این دوره ها نه تنها مفید می باشند، بلکه در همه ی شهر ها و برای همه رانندگان جدید نیز آموزش لازم می باشد.

مراحل گرفتن گواهينامه ی پایه سوم شهریار چیست؟

 • مرحله ثبت نام متقاضی در آموزشگاه
 • برگزاری کلاس های تئوری آیین نامه و فنی در آموزشگاه
 • برگزاری کلاس های عملی رانندگی
 • صدور کاردکس
 • شرکت در امتحان آیین نامه و شهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *