محل آزمون آیین نامه بناب

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که محل آزمون آیین نامه بناب کجا می باشد؟ به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب از سایت مرسی تست با ما همراه باشید.

محل آزمون آیین نامه بناب

در پاسخ به این سوال که محل آزمون آیین نامه ی بناب کجا می باشد، می توان پاسخ داد که این آزمون در محیط خود آموزشگاه یا شهرک های آزمایش برگزار می شود.

البته بسته به نوع آموزشگاه بناب، این محل می تواند متفاوت باشد. چرا که برخی از آموزشگاه ها، از محیط ها و امکانات خوبی برخوردار هستند، لذا مکان هایی را در خود آموزشگاه بناب فراهم می کنند تا امتحانات آیین نامه، آن جا برگزار شود. مانند سالن های امتحانات.

اما برخی از دیگر آموزشگاه های بناب به دلیل عدم توانایی در فراهم کردن محیط مناسب در خود آموزشگاه، از مکان های دیگری بهره می برند، از جمله شهرک های آزمایش، که یکی از بیشترین محل هایی است که توسط این گونه آموزشگاه ها استفاده می شود.

البته باید گفت که ممکن است به جز شهرک آزمایش، از محل های دیگری استفاده شود، برای مثال مدارس، دانشگاه ها یا مراکز علمی و فرهنگی. این بسته به نوع آموزشگاه بناب و تعداد داوطلبان می تواند متغییر باشد.

ویژگی های محل آزمون آیین نامه بناب

در تعیین محل های مناسب برای برگزاری آزمون های آیین نامه ی بناب باید ویژگی هایی را در نظر داشت، که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

 • به راحتی برای تمام داوطلبان قابل دسترسی باشد.
 • به رفاه حال و آرامش داوطلبان در این مکان ها توجه شود.
 • دارای نور کافی بوده یا در غیر این صورت از وسایل روشنایی مناسب استفاده گردد.
 • دارای میز و صندلی های مناسب و به تعداد تمام داوطلبان باشد.
 • از وسایل سرمایش یا گرمایش مناسب در تمام فصول سال استفاده شود.
 • اصول بهداشتی، کاملا در این مکان ها رعایت شده باشد و دسترسی به آب آشامیدنی برای داوطلبان فراهم گردد.

البته این مورد را نیز باید بگوییم که تمام آموزشگاه های بناب، این امکانات را در این محل ها فراهم نمی کنند، ولی توصیه می شود تا حد امکان این موارد در دستور کار قرار بگیرد.

کسب آمادگی قبل از امتحان ایین نامه ی بناب

ممکن است برای هر داوطلبی قبل از شرکت در آزمون آیین نامه ی بناب، مشکلاتی وجود داشته باشد، از جمله:

 • استرس فراوان
 • ضعف در حفظ کردن و به خاطر سپردن مطالب و نکات مهم
 • بی خوابی های قبل از آزمون که باعث می شود هر آنچه را یاد گرفته اید فراموش کنید
 • تفکرات اشتباه در مورد ساعت هایی که باید مطالعه کنید و مطالب را به خاطر بسپارید
 • و …

که باید برای برطرف ساختن این مشکلات قبل از آزمون آیین نامه ی بناب تلاش بسیاری کرد.

یکی از راه هایی که می تواند برخی از این مشکلات را تا حد ممکن کاهش دهد و آمادگی داوطلبان بناب را بالا ببرد، مطالعه ی نمونه سوالات آیین نامه می باشد.

این سوالات از آزمون های آیین نامه ی بناب سال های قبل تهیه شده است و چون تکرار آن در هر دوره بسیار می باشد، شانس موفقیت شما را بالا می برد.

لینک دانلود این سوالات در همین بخش از سایت موجود می باشد، و کافی است نسبت به خرید آن ها اقدام فرمایید. سعی کنید روز قبل از آزمون آیین نامه ی بناب، حداقل یکبار آن ها را مرور کنید.

امتحان ایین نامه ی بناب چگونه است؟

این آزمون به صورت تستی برگزار می شود که شامل ۳۰ سوال است. شما باید به حداقل ۲۶ مورد از سوالات پاسخ درست بدهید تا در این آزمون آیین نامه ی بناب نمره ی قبولی کسب کنید.

مدت زمانی که برای پاسخ به این سوالات در نظر گرفته شده است ۲۰ دقیقه می باشد، که توسط خود مربی و مراقب شما و بعد از اتمام آزمون آیین نامه ی بناب تصحیح می شود و قبولی یا عدم قبولی شما مشخص می کند.

فکر تقلب کردن در این آزمون را از سر خود بیرون کنید، چرا که اگر بدانید سوالات آزمون آیین نامه ی بناب به نحوی طراحی شده است که هر داوطلبی سوالاتش با داوطلب دیگر متفاوت است، دیگر اقدام به این کار نمی کنید.

منبع اصلی طراحی سوالات، کتاب آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی می باشد، البته مطالعه ی نمونه سوالات آیین نامه سال های قبل نیز می تواند کمک بسیاری در قبولی در این آزمون آیین نامه ی بناب داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *