رانندگان با مشاهده چراغ چشمک زن زرد در تقاطع چه عملی باید انجام دهند

5/5 - (1 امتیاز)

رانندگان با مشاهده چراغ چشمک زن زرد در تقاطع چه عملی باید انجام دهند؟ برای مشاهده ی پاسخ این سوال به مطلب زیر از سایت مرسی تست مراجعه فرمایید.

رانندگان با مشاهده چراغ چشمک زن زرد در تقاطع چه عملی باید انجام دهند؟

  1. باید با مشاهده ی این چراغ ایست کامل کرد
  2. باید عبور کرد ولی نیازی به احتیاط نمی باشد
  3. باید قبل از خط ایست یا گذرگاه عابر پیاده توقف کرد
  4. از سرعت خود کم می کنیم و با احتیاط کامل عبور می کنیم و در صورت نیاز توقف می کنیم

پاسخ صحیح گزینه ی ۴ یعنی از سرعت خود کم می کنیم و با احتیاط کامل عبور می کنیم و در صورت نیاز توقف می کنیم، می باشد.

چراغ های راهنمایی و رانندگی چه اهمیتی دارند؟

این چراغ ها یکی از نماد های مهم راهنمایی و رانندگی در کشور های هستند که در تقاطع ها، پیاده رو ها و ورودی و خروجی معابر استفاده می گردند و جریان های رفت و آمدی را کنترل می کنند تا مانع بروز تصادفات و ترافیک های جاده ای شوند.

اگر بخواهیم به معنای رنگ ها در چراغ های راهنمایی و رانندگی اشاره کنیم باید گفت: چراغ های دارای سه رنگ قرمز، زرد و سبز می باشند که هر کدام از این رنگ ها مفهوم خاص به خود را دارند. به طوری که چراغ قرمز به معنای ایستادن و ترمز کردن، چراغ زرد به معنای احتیاط و چراغ سبز به معنای آزاد بودن مسیر برای حرکت می باشد.

چراغ چشمک زن زرد: یکی دیگر از چراغ های چشمک زن که می خواهیم به آن بپردازیم، رنگ زرد می باشد. که دارای مفهوم متفاوتی است. در بیشتر موارد سعی می شود از این چراغ در مکان هایی استفاده شود که احتمال تصادف عابرین پیاده با خودرو ها بسیار بالا می باشد.

به طوری که رانندگان هرگاه این چراغ را دیدند باید سرعت خود را کم کنند و حواسشان را بسیار به کار گیرند و در صورتی که این چراغ را نادیده بگیرند، جان عابران پیاده را تهدید می کنند. پس به شما توصیه می کنیم که تمام این چراغ ها را جدی بگیرید.

چراغ چشمک زن قرمز: در برخی از مسیرهای دیگر چراغ های چشمک زن قرمز نصب می شود که رانندگان اگر این چراغ را دیدند باید قبل از عبور کردن به طور کامل بایستند و بعد از بررسی عبور خودرو ها و رعایت احتیاط کامل و حق تقدم سایر خودروهای دیگر، به حرکت خود ادامه داده.

آیا می دانستید که باید در چه فاصله ای از چراغ های راهنمایی و رانندگی توقف کنید؟ پلیس راهنمایی و رانندگی در هنگام نصب چراغ ها، یک خط مشخصی را جهت ایستادن خودرو ها نیز مشخص می کند که خودرو ها باید همگی در پشت آن خط متوقف شوند.

این خط همیشه در تقاطع ها و میدان ها دیده می شود که به صورت یک خط پر رنگ در هر سمت خیابان می باشد. اما باید بگوییم اگر در مواردی هیچ خطی مشاهده نکردید باید در ۵ متری قبل از چراغ های راهنمایی و رانندگی توقف کنید. این موضوع در آموزش چراغ های راهنمایی و رانندگی بسیار مهم می باشد و همه ی رانندگان باید به آن توجه ویژه ای کنند.

در مطلب بالا سعی کردیم به صورت مختصر آموزشی از چراغ های راهنمایی و رانندگی ارایه دهیم تا بتوان یک رانندگی ایمن و بدون خطری را تجربه کرد. چراغ های راهنمایی و رانندگی در تمامی تقاطع ها و میدان های پر رفت و آمد استفاده شده اند و همگی فعال می باشند.

اکثرا در تقاطع ها از سه چراغ راهنمایی و رانندگی استفاده می گردد که سبز، زرد و قرمز می باشند. که هر کدام از این چراغ ها طی زمان مشخصی روشن شده و خودرو ها باید طبق این چراغ ها حرکت و ترمز کنند.

امروزه نیز در تمام تقاطع ها و محل های قرارگیری چراغ های راهنمایی و رانندگی، دوربین نیز نصب شده است تا متخلفان قانون شناسایی شوند و جریمه پرداخت کنند. امیدورایم این آموزش چراغ های راهنمایی و رانندگی برای شما مفید بوده باشد و با به کارگیری آن ها و توجه به آن ها رانندگی ایمن تری را تجربه کنید.

جهت آشنایی با نمونه سوالات آیین نامه در مبحث چراغ های راهنمایی و رانندگی به شما توصیه می کنیم به لینک موجود در این صفحه مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *