در پارک دوبل فاصله با ماشین جلویی چقدر باشد

5/5 - (1 امتیاز)

در پارک دوبل فاصله با ماشین جلویی چقدر باشد؟ این یکی از نمونه سوالات آیین نامه است که پاسخ به آن دارای اهمیت بالایی می‌باشد، پس از شما می‌خواهیم در ادامه این مطلب از سایت مرسی تست با ما همراه باشید.

در پارک دوبل فاصله با ماشین جلویی چقدر باشد؟

پارک دوبل یکی از مهارت‌هایی است که هر راننده باید آن را یاد بگیرد، در پارک دوبل زاویه چرخش فرمان با مسیر حرکت خودرو هنگامی که به سمت عقب حرکت می‌کند، متفاوت می‌باشد، از این رو رانندگان بسیاری دچار سردرگمی می‌شوند پس یادگیری این تکنیک بسیار مهم و اساسی می‌باشد.

یکی از مسائل مهمی که در آموزش‌های پارک دوبل به شما داوطلبان یاد داده می‌شود، معیار اندازه‌گیری پارک دوبل برای حفظ فاصله خودرو با جدول می‌باشد که باید به صورت استاندارد رعایت شود. زیرا که این معیار یکی از مهم‌ترین پارامترها در پارک دوبل به حساب می‌آید، رانندگان باید بدانند که چه میزانی فرمان خود را بچرخانند تا به خوبی این پارک انجام شود.

برای پارک دوبل ماشین توصیه می‌کنیم که از پنجره کوچک و مثلثی شکل عقب خودروی خود استفاده کنید، در ابتدا از خودروی کناری خود به اندازه نیم متر فاصله بگیرید و بعد از آنکه انتهای اتومبیل کناری خود را از شیشه کوچک مثلثی شکل مشاهده کردید باید فرمان ماشین را به جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و شروع به حرکت کنید تا زمانی که انتهای خودروی کناری به پایان برسد، سپس فرمان خودرو را به سمت چپ برگردانید.

در پاسخ به سوال: دوبل فاصله با ماشین جلویی چقدر باشد؟ باید دقت کنید که خودرو باید به اندازه یک متر از خودروی جلویی و یک متر از خودروی عقبی و نیم متر از جدول فاصله داشته باشد و تمام این فاصله‌ها را باید در یک حرکت انجام دهید وگرنه در امتحان آیین نامه راهنمای و رانندگی امتیاز منفی برایتان در نظر گرفته می‌شود.

بهتر است برای آنکه تسلط بیشتری بر دنده‌ها داشته باشید زمانی که خودرو متوقف است ترمز دستی را بکشید و کلاچ را تا آخر نگه دارید و سپس دنده‌ها را عوض کنید، این راهکار در هنگام امتحان عملی بسیار چاره ساز است زیرا هنگام سفتی یا نرمه دنده‌ها می‌تواند به شما کمک کند.

تنظیم صندلی خودرو در پارک دوبل

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام امتحانات عملی باید به آن بسیار توجه کنید، این است که صندلی خود را تنظیم کنید، برای تنظیم کردن صندلی یک ضامنی در سمت چپ و زیر صندلی قرار دارد و اگر در آن سمت نبود می‌توانید از سرهنگ سوال کنید، چون که ممکن است در برخی از اتومبیل‌ها این ضامن در زیر صندلی باشد یا جدا شده باشد، پس بهتر است حتماً آن را سوال کنید.

یکی از مواردی که در پارک دوبل نباید فراموش کنید راهنما زدن است، برای مثال در دور دو فرمان شما باید سه بار از راهنما استفاده کنید، یک بار قبل از توقف در کنار خیابان است که از راهنمای سمت راست استفاده می‌کنید، یک بار هنگامی که می‌خواهید دور بزنید که از راهنمای سمت چپ استفاده می‌کنید و بار آخر استفاده از راهنمای سمت راست است وقتی است که به صورت دنده عقب حرکت می کنید.

همچنین در هنگام خروج از پارک نباید راهنما زدن را فراموش کنید، در این هنگام زمانی که نیم متر از حالت پارک خارج شده‌اید و وارد عرض خیابان شدید کمی مکث کنید و بعد از اینکه مطمئن شدید هیچ وسیله نقلیه عبور نمی‌کند از حالت پارک خارج شوید و وارد خیابان اصلی شوید و به حرکت خود ادامه دهید.

اگر بعد از پارک کردن دوبل، خودروی شما در زاویه ساعت ۱۲ نبود بهتر است که با استفاده از آینه بغل سمت چپ، راستای اتومبیل خود را با کف خیابان مقایسه کنید و در صورت کج بودن خودرو، دنده عقب رفته تا خودروی شما صاف شود.

پارک دوبل در کجا ممنوع می‌باشد؟

  • بزرگراه‌ها
  • حریم اطراف تقاطع‌ها
  • محل‌های پارک ممنوع
  • ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی
  • ورودی خیابان‌ها و کوچه‌ها
  • جلوی درب پارکینگ منازل مسکونی و ساختمان‌های اداری
  • جلوی تابلوهای راهنمایی و رانندگی

همیشه در پارک دوبل سعی کنید فاصله خود را با ماشین جلویی و هقبی حفظ کنید تا در هنگام خروج از حالت پارک دچار مشکل نشوید.

در هنگام پارک دوبل هنگام پیاده شدن از خودرو چون قرار است درب اتومبیل را باز کنید، پس باید فضایی را برای باز کردن درب خودرو لحاظ کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *