تابلو گذرگاه عابر پیاده

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو گذرگاه عابر پیاده اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو گذرگاه عابر پیاده

تابلوی گذرگاه عابرپیاده یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلو گذرگاه عابر پیاده از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلوی گذرگاه عابرپیاده عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هدف از نصب و به کارگیری علائم اخطاری از جمله تابلو گذرگاه عابر پیاده، هشدار خطرات پیشرو به افراد و انجام اقدامات فوری می باشد. به طوری که هر فردی با مشاهده ی این تابلو بتواند تصمیمات مناسبی را اخذ کند.

هر تابلوی ترافیکی از جمله تابلوی گذرگاه عابرپیاده که در که در خیابان ها و جاده های نصب می شوند، باید به راحتی قابل رویت باشند و پیام مورد نظر را به تمام افراد برسانند. آشنایی با مفهموم این تابلوها و پیروی از آن ها، مانع از قانون شکنی و ایجاد نظم می شود.

کاربرد و ویژگی های تابلو گذرگاه عابر پیاده

تابلو گذرگاه عابر پیاده به رانندگان هشدار می دهد که به گذرگاه عابر پیاده یا همان خط کشی نزدیک شده اید و باید از سرعت خود کم کنید و با احتیاط عبور نمایید و اگر نیاز باشد برای توقف، آماده شوید.

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. تابلو گذرگاه عابر پیاده به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

در همه ی تابلوها به خصوص تابلوی گذرگاه عابرپیاده، از تصاویر گرافیکی برای بیان مفهوم استفاده می شود، چرا که همه ی افراد با تمامی زبان ها بتوانند آن ها را درک کنند.

شما تصویر این تابلو را در زیر مشاهده می کنید، یک یک عابر پیاده ای را نشان می دهد که در حال عبور از خط کشی عابر می باشد.

این نکته را در نظر بگیرید که تابلوی دیگری وجود دارد که بسیار شبیه تابلو گذرگاه عابر پیاده می باشد، با این تفاوت که جزو تابلوهای اخباری یا آگاهی دهنده است و زمینه ی آن آبی می باشد.

این تابلو در محل گذرگاه پیاده نصب می گردد و به نام تابلو گذرگاه پیاده است. تصویر این تابلو را می توانید در زیر ببینید:

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

با توجه به اینکه تعداد تابلوهای راهنمایی و رانندگی که یکی از آن ها تابلو گذرگاه عابر پیاده می باشد، بسیار زیاد است و به خاطر سپردن آن یک کار وقت گیر می باشد، هم چنین احتمال اشتباه گرفتن آن ها با یکدیگر نیز زیاد است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نمونه سوالات آیین نامه تابلوها، استفاده کنید.

شما می توانید اطلاعات بیشتری راجع به تابلوی گذرگاه عابرپیاده را در سوالات زیر مشاهده کنید:

سوال ۱ – مفهوم این تابلو چیست؟

تابلو گذرگاه عابر پیاده

  1. تابلوی عبور عابر پیاده
  2. تابلوی گذرگاه عابرپیاده
  3. تابلو عبور کودکان
  4. تابلو عبور عابر پیاده ممنوع است

پاسخ صحیح گزینه ی ۲

سوال ۲ – مفهوم این تابلو در کدام گزینه درست می باشد؟

تابلو عبور عابر پیاده

  1. تابلوی عبور عابر پیاده
  2. تابلوی گذرگاه عابرپیاده
  3. تابلو عبور کودکان
  4. تابلوی عبور عابرپیاده ممنوع است

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

امیدواریم این مطلب تهیه شده در سایت مرسی تست در مورد تابلو گذرگاه عابر پیاده مورد استفاده ی شما داوطلبان قرار بگیرد. اطلاعات بیشتری راجع به سایر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مطالب دیگر سایت قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *