تابلو چاله

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو چاله اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو چاله

تابلو چاله یکی از تابلوهای ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلوی چاله از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلوی چاله عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هر تابلوی ترافیکی از جمله تابلوی چاله که در که در خیابان ها و جاده های نصب می شوند، باید به راحتی قابل رویت باشند و پیام مورد نظر را به تمام افراد برسانند. آشنایی با مفهموم این تابلوها و پیروی از آن ها، مانع از قانون شکنی و ایجاد نظم می شود.

کاربرد و ویژگی های تابلو چاله

علامت بارز این تابلو، رسم چاله در مرکز تابلو است. بسیارند افرادی که تابلو به چاله نزدیک می ‌شوید را با تابلو دست‌ انداز اشتباه می ‌گیرند. علامت چاله در این تابلو به شکل فرورفتگی در وسط یک سطح مسطح نمایش داده می ‌شود.

این تابلو بر اساس طرحی که دارد مخصوص هشدار به سرنشینان وسایل نقلیه درمورد ناهمواری جاده می باشد. در واقع تابلو هشدار چاله، رانندگان را از وجود خطر آگاه می‌کند و در نهایت سبب کاهش سرعت اتومبیل می‌شود. در نتیجه این تابلو هشدار هیچ محدودیت و جریمه ‌ای برای وسیله نقلیه به همراه ندارد.

شما می توانید تصویر این تابلو را به همراه دو تابلوی دیگری که ممکن است با آن اشتباه گرفته شود، را مشاهده فرمایید.

دلایل نصب تابلو چاله چیست؟

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. تابلو چاله به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

  • علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: تابلوی چاله در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به تابلو چاله متوجه می شوند چه مفهومی دارد.
  • راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابلوهای ترافیکی مانند تابلوی چاله می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.
  • علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلو چاله، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.
  • کمک رسانی به تمام افراد: تابلوهای ترافیکی مانند تابلوی چاله به تمام افراد کمک می کنند تا حرکت های درست و عبور مناسب از راه ها داشته باشند و به راحتی مسیرهای خود را شناسایی کنند.
  • هشدار در مورد مکان های خطرناک: تابلوهای ترافیکی از جمله تابلوی چاله، هشداری برای تمام افراد است تا آن ها را در شرایط مختلف جاده ای، از خطرات احتمالی در امان نگه دارند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

با توجه به اینکه تعداد تابلوهای راهنمایی و رانندگی که یکی از آن ها تابلو چاله می باشد، بسیار زیاد است و به خاطر سپردن آن یک کار وقت گیر می باشد، هم چنین احتمال اشتباه گرفتن آن ها با یکدیگر نیز زیاد است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نمونه سوالات آیین نامه تابلوها، استفاده کنید.

سوال زیر در رابطه با تابلو چاله در آزمون های آیین نامه ی اصلی بارها آمده است:

سوال – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه درست است؟

  1. تابلوی چاله می باشد
  2. تابلوی دست انداز می باشد
  3. تابلوی برآمدگی می باشد
  4. تابلوی سرعت گیر می باشد

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *