تابلو شیب سرازیری 10 درصد

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از تابلوهای ترافیکی تابلو شیب سرازیری 10 درصد، می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتری راجع به این تابلو را در ادامه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست، کسب کنید.

تابلو شیب سرازیری 10 درصد چیست؟

تابلوی شیب سرازیری %10 درصد، یکی از علائم ترافیکی می باشد که در میان علائم راهنمایی و رانندگی در ایران، در گروه تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده جا دارد. تابلوهای اخطاری، نوع خطر را به رانندگان هشدار می دهند و از ویژگی های ظاهری آن مثلثی شکل بودن و یک راس آن به سمت بالا، زمینه ی سفید، نوار حاشیه ی قرمز رنگ و تصویر یا متن مشکی می باشد.

تابلو شیب سرازیری 10 درصد، در واقع شیب و میزان آن را روبه پایین، هشدار می دهد و به رانندگان کمک می کند تا میزان سرعت خود را مشخص کرده و دنده ی خود را برای عبور راحت تر از این شیب، تنظیم نمایند. به طوری که در سرازیری ها باید با دنده ی سنگین و سرعت پایین حرکت کرد تا سرعت خودرو افزایش نیابد و حادثه ای ایجاد نشود.

تابلوی شیب سرازیری %10، نقش به سزایی در کاهش تصادفات و حوادث جاده ای دارد و نوعی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که نوع پیام را به صورت یک تصویر، به رانندگان هشدار و اطلاع می دهد.

ویژگی های تابلوی شیب سرازیری %10 چیست؟

اگر بخواهیم از ویژگی های تابلو شیب سرازیری 10 درصد، صحبت کنیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • تابلوی شیب سرازیری %10، از جمله تابلوهای ترافیکی مثلثی شکل می باشد، که جهت هشدار به افراد درباره ی میزان شیب جاده می باشد.
  • تابلو شیب سرازیری 10 درصد، جهت افزایش ایمنی و امنیت در راه ها و جلوگیری از بروز تصادفات و حوادث جاده ای نصب می شود.
  • تابلوs شیب سرازیری %10 در جاده ها و مناطقی که دارای شیب سرازیری است، نصب می گردد که رانندگان و افراد باید برای رانندگی در این شرایط خاص تجربه داشته باشند تا خطری آن ها را تهدید نکند.

مزایای تابلو شیب سرازیری 10 درصد چه می باشد؟

اگر بخواهیم در مورد مزیت های این تابلو صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش ایمنی: با نصب تابلوی شیب سرازیری %10، احتمال وقوع تصادفات و آسیب ها به رانندگان کمتر می شود و ایمنی در راه ها افزایش می یابد.
  • پیشگیری از صدمات: با استفاده از تابلوی شیب سرازیری %10، رانندگان می توانند به طور دقیق محل شیب سرازیری و میزان آن در جاده ها را متوجه شوند و از خساراتی که ممکن است به جان و مال آن ها وارد شود، جلوگیری کنند.
  • افزایش بهره وری: با کاهش تعداد تصادفات و آسیب هایی که با نصب تابلو شیب سرازیری 10 درصد صورت گرفته است، باعث افزایش بهره وری و رضایت رانندگان می شود.

تابلوی شیب سرازیری %10، به چه شکل می باشد؟

اگر بخواهیم شکل تابلوی شیب سرازیری %10 را بیان کنیم، باید بگوییم که نوع دیگری از این تابلو موجود می باشد که میزان شیب آن 12 درصد است، تصاویر آن ها را در زیر می توانید ببینید:

تابلو شیب سرازیری 10 درصد

تابلو شیب سرازیری 10 درصد

تابلو شیب سرازیری 10 درصد

تابلو شیب سرپایینی 12 درصد

نقطه ی مقابل تابلوی شیب سرازیری %10، تابلو شیب سربالایی 10 درصد می باشد، با توجه به اینکه نمونه ی شیب 12 درصدی این تابلو نیز وجود دارد، می توانید تصاویر آن ها را در زیر مشاهده کنید:

تابلو شیب سربالایی 10 درصد

تابلو شیب سربالایی 12 درصد

شما می توانید نمونه سوالات آیین نامه پیرامون این مبحث را در فایل کامل و جامعی که در این سایت تهیه شده است، مشاهده کنید.

لینک دانلود این سوالات در مطالب همین بخش موجود می باشد. کافی است با مراجعه به این لینک، نسبت به خرید و مطالعه ی این سوالات اقدام فرمایید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مبلغی که برای این پکیج می پردازید، بسیار مناسب و ناچیز است، در نظر بگیرید که در آزمون آیین نامه نمره ی قبولی کسب نکنید.

در این صورت هزینه هایی که برای کلاس های جبرانی و آزمون های مجدد پرداخت می کنید، خیلی بیشتر از هزینه ای است که صرف خرید این پکیج می کنید.

از این سوال که یکی از سوالات مهم آزمون آیین نامه ی دوره ی قبلی بوده است، دریغ نکنید:

سوال – مفهوم تابلوی زیر در کدام گزینه صحیح می باشد؟

  1. تابلو شیب سرا زیری ۱۰ درصد
  2. تابلو شیب سرا زیری ۱۲ درصد
  3. تابلو شیب سرا زیری
  4. تابلو شیب سرا زیری خطرناک

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *