تابلو سربالایی خطرناک

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از تابلوهای ترافیکی تابلو سربالایی خطرناک، می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتری راجع به این تابلو را در ادامه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست، کسب کنید.

تابلو سربالایی خطرناک چیست؟

تابلوی سر بالایی خطرناک، یکی از علائم ترافیکی می باشد که در میان علائم راهنمایی و رانندگی در ایران، در گروه تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده جا دارد. تابلوهای اخطاری، نوع خطر را به رانندگان هشدار می دهند و از ویژگی های ظاهری آن مثلثی شکل بودن و یک راس آن به سمت بالا، زمینه ی سفید، نوار حاشیه ی قرمز رنگ و تصویر یا متن مشکی می باشد.

تابلو سربالایی خطرناک، در واقع شیب و میزان آن را روبه بالا، هشدار می دهد و به رانندگان کمک می کند تا میزان سرعت خود را مشخص کرده و دنده ی خود را برای عبور راحت تر از این شیب، تنظیم نمایند. به طوری که در سربالایی ها باید با دنده ی کم، رانندگی کرد که نیاز به کسب مهارت و تجربه در رانندگی دارد.

تابلوی سر بالایی خطرناک، نقش به سزایی در کاهش تصادفات و حوادث جاده ای دارد و نوعی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که نوع پیام را به صورت یک تصویر، به رانندگان هشدار و اطلاع می دهد.

ویژگی های تابلو سربالایی خطرناک چیست؟

اگر بخواهیم از ویژگی های تابلو سربالایی خطرناک، صحبت کنیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • تابلوی سر بالایی خطرناک، از جمله تابلوهای ترافیکی مثلثی شکل می باشد، که جهت هشدار به افراد درباره ی شیب جاده می باشد.
  • تابلوی سر بالایی خطرناک، جهت افزایش ایمنی و امنیت در راه ها و جلوگیری از بروز تصادفات و حوادث جاده ای نصب می شود.
  • تابلو سربالایی خطرناک در جاده ها و مناطقی که دارای شیب سربالایی است، نصب می گردد که رانندگان و افراد باید برای رانندگی در این شرایط خاص تجربه داشته باشند تا خطری آن ها را تهدید نکند.

مزایای تابلوی سر بالایی خطرناک چه می باشد؟

اگر بخواهیم در مورد مزیت های این تابلو صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش ایمنی: با نصب تابلو سربالایی خطرناک، احتمال وقوع تصادفات و آسیب ها به رانندگان کمتر می شود و ایمنی در راه ها افزایش می یابد.
  • پیشگیری از صدمات: با استفاده از تابلو سربالایی خطرناک، رانندگان می توانند به طور دقیق محل شیب سربالایی در جاده ها را متوجه شوند و از خساراتی که ممکن است به جان و مال آن ها وارد شود، جلوگیری کنند.
  • افزایش بهره وری: با کاهش تعداد تصادفات و آسیب هایی که با نصب تابلو سربالایی خطرناک صورت گرفته است، باعث افزایش بهره وری و رضایت رانندگان می شود.

تابلوی سر بالایی خطرناک، به چه شکل می باشد؟

اگر بخواهید مورد شکل ظاهری تابلو سربالایی خطرناک بدانید، ما تصویر این تابلو را در زیر آورده ایم، البته تابلوهای مشابه این تابلو نیز وجود دارد، برای مثال تابلو شیب سربالایی 10 درصد و تابلو شیب سربالایی 12 درصد، که در زیر مشاهده می کنید:

تابلو سربالایی خطرناک

تابلو سربالایی خطرناک

تابلو سربالایی خطرناک

تابلو شیب سربالایی 10 درصد

تابلو سربالایی خطرناک

تابلو شیب سربالایی 12 درصد

نقطه ی مقابل تابلو سربالایی خطرناک، تابلو سرازیری خطرناک می باشد، که این تابلوها را به همراه تابلوهای مشابه آن یعنی تابلو شیب سرپایینی 10 درصد و تابلو شیب سرپایینی ۱۲ درصد، می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید:

تابلو سرپایینی خطرناک

تابلو شیب سرپایینی 10 درصد

تابلو شیب سرپایینی 12 درصد

شما می توانید نمونه سوالات آیین نامه پیرامون این مبحث را در فایل کامل و جامعی که در این سایت تهیه شده است، مشاهده کنید.

لینک دانلود این سوالات در مطالب همین بخش موجود می باشد. کافی است با مراجعه به این لینک، نسبت به خرید و مطالعه ی این سوالات اقدام فرمایید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مبلغی که برای این پکیج می پردازید، بسیار مناسب و ناچیز است، در نظر بگیرید که در آزمون آیین نامه نمره ی قبولی کسب نکنید.

در این صورت هزینه هایی که برای کلاس های جبرانی و آزمون های مجدد پرداخت می کنید، خیلی بیشتر از هزینه ای است که صرف خرید این پکیج می کنید.

این سوال را بسیار مهم از آزمون های آیین نامه می باشد که به شما توصیه می کنیم بسیار به آن دقت کنید:

سوال – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

  1. تابلو سر بالایی خطرناک
  2. تابلو سر پایینی خطرناک
  3. تابلو سر بالایی
  4. تابلو سر پایینی

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *