تابلو سرازیری خطرناک

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از تابلوهای ترافیکی تابلو سرازیری خطرناک، می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتری راجع به این تابلو را در ادامه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست، کسب کنید.

تابلو سرازیری خطرناک چیست؟

تابلوی سرا زیری خطرناک، یکی از علائم ترافیکی می باشد که در میان علائم راهنمایی و رانندگی در ایران، در گروه تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده جا دارد. تابلوهای اخطاری، نوع خطر را به رانندگان هشدار می دهند و از ویژگی های ظاهری آن مثلثی شکل بودن و یک راس آن به سمت بالا، زمینه ی سفید، نوار حاشیه ی قرمز رنگ و تصویر یا متن مشکی می باشد.

تابلو سرازیری خطرناک، در واقع شیب و میزان آن را روبه پایین، هشدار می دهد و به رانندگان کمک می کند تا میزان سرعت خود را مشخص کرده و دنده ی خود را برای عبور راحت تر از این شیب، تنظیم نمایند. به طوری که در سرپایینی ها باید با دنده ی سنگین و سرعت پایین حرکت کرد تا سرعت خودرو افزایش نیابد و حادثه ای ایجاد نشود.

تابلوی سرا زیری خطرناک، نقش به سزایی در کاهش تصادفات و حوادث جاده ای دارد و نوعی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که نوع پیام را به صورت یک تصویر، به رانندگان هشدار و اطلاع می دهد.

ویژگی های تابلو سرازیری خطرناک چیست؟

اگر بخواهیم از ویژگی های تابلو سرازیری خطرناک، صحبت کنیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • تابلوی سرا زیری خطرناک، از جمله تابلوهای ترافیکی مثلثی شکل می باشد، که جهت هشدار به افراد درباره ی شیب جاده می باشد.
  • تابلوی سرا زیری خطرناک، جهت افزایش ایمنی و امنیت در راه ها و جلوگیری از بروز تصادفات و حوادث جاده ای نصب می شود.
  • تابلو سرازیری خطرناک در جاده ها و مناطقی که دارای شیب سرپایینی است، نصب می گردد که رانندگان و افراد باید برای رانندگی در این شرایط خاص تجربه داشته باشند تا خطری آن ها را تهدید نکند.

مزایای تابلوی سرا زیری خطرناک چه می باشد؟

اگر بخواهیم در مورد مزیت های این تابلو صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش ایمنی: با نصب تابلو سرازیری خطرناک، احتمال وقوع تصادفات و آسیب ها به رانندگان کمتر می شود و ایمنی در راه ها افزایش می یابد.
  • پیشگیری از صدمات: با استفاده از تابلو سرازیری خطرناک، رانندگان می توانند به طور دقیق محل شیب سرپایینی در جاده ها را متوجه شوند و از خساراتی که ممکن است به جان و مال آن ها وارد شود، جلوگیری کنند.
  • افزایش بهره وری: با کاهش تعداد تصادفات و آسیب هایی که با نصب تابلو سرازیری خطرناک صورت گرفته است، باعث افزایش بهره وری و رضایت رانندگان می شود.

تابلوی سرا زیری خطرناک، به چه شکل می باشد؟

اگر بخواهید مورد شکل ظاهری تابلو سرازیری خطرناک بدانید، ما تصویر این تابلو را در زیر آورده ایم، البته تابلوهای مشابه این تابلو نیز وجود دارد، برای مثال تابلو شیب سرازیری 10 درصد و تابلو شیب سرازیری 12 درصد، که در زیر مشاهده می کنید:

تابلو سرازیری خطرناک

تابلو سرپایینی خطرناک

تابلو سرازیری خطرناک

تابلو شیب سرپایینی 10 درصد

تابلو سرازیری خطرناک

تابلو شیب سرپایینی 12 درصد

نقطه ی مقابل تابلو سرازیری خطرناک، تابلو سربالایی خطرناک می باشد، که این تابلوها را به همراه تابلوهای مشابه آن یعنی تابلو شیب سربالایی 10 درصد و تابلو شیب سربالایی ۱۲ درصد، می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید:

تابلو سربالایی خطرناک

تابلو شیب سربالایی 10 درصد

تابلو شیب سربالایی 12 درصد

شما می توانید نمونه سوالات آیین نامه پیرامون این مبحث را در فایل کامل و جامعی که در این سایت تهیه شده است، مشاهده کنید.

لینک دانلود این سوالات در مطالب همین بخش موجود می باشد. کافی است با مراجعه به این لینک، نسبت به خرید و مطالعه ی این سوالات اقدام فرمایید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مبلغی که برای این پکیج می پردازید، بسیار مناسب و ناچیز است، در نظر بگیرید که در آزمون آیین نامه نمره ی قبولی کسب نکنید.

در این صورت هزینه هایی که برای کلاس های جبرانی و آزمون های مجدد پرداخت می کنید، خیلی بیشتر از هزینه ای است که صرف خرید این پکیج می کنید.

به این سوال و پاسخ های مربوط به آن بسیار دقت کنید، چرا که بسیار گمراه کننده می باشد:

سوال – کدام گزینه در مورد تابلوی زیر درست می باشد؟

  1. یک تابلوی انتظامی و هشدار دهنده است
  2. یک تابلوی هشدار دهنده و ممنوع است
  3. یک تابلوی اخطاری و هشدار دهنده است
  4. یک تابلوی ممنوع و بازدارنده است

پاسخ صحیح گزینه ی ۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *