اموزشگاه رانندگی قائم قائمیه

اگر به دنبال آدرس و اطلاعات تماس اموزشگاه رانندگی قائم قائمیه می باشید، ما آدرس این آموزشگاه هایی که با این نام فعالیت دارند را در مطلب زیر در مرسی تست قرار داده ایم. لطفا در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید. لطفا جهت آشنایی بیشتر با نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی، لینک دانلود ابتدای صفحه را مشاهده کنید.

یکی از آدرس های اموزشگاه رانندگی قائم قائمیه، در شهر أصفهان می باشد و شامل نشانی: أصفهان، شهر خورزوق، بلوار ولیعصر است و دیگری در استان تهران می باشد و آدرس آن تهران، اسلامشهر، شهرک قائمیه، کوچه ۳۳/۲، پلاک ۹۵ است.

آشنایی و معرفی اموزشگاه رانندگی قائم قائمیه

آموزشگاه های رانندگی، مؤسسات وابسته به نهادهای دولتی می باشند که وظیفه ی آموزش رانندگی و قوانین و مقررات را به افرادی دارند که قصد دریافت گواهینامه دارند. این آموزشگاه ها برنامه های مختلفی به افراد ارائه داده که این برنامه در سطح های مختلفی از مبتدی تا پیشرفته شامل می شود. هدف اصلی این آموزشگاه ها کمک به افراد برای افزایش مهارت و توانایی ها، دانش و اعتماد به نفس برای تبدیل شدن به راننده می باشد.

آموزش هایی که در این آموزشگاه ها داده می شود بر أساس استاندارد های پلیس راهنمایی و رانندگی می باشد. برخی از این آموزشگاه ها به انجمن های اتومبیل رانی وابسته هستند که منابع بیشتری را در اختیار مربیان و هنرجویان قرار می دهند.

برای راه اندازی آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی به خصوص اموزشگاه رانندگی قائم قائمیه نیاز به یکسری مراحل اولیه می باشد که در زیر به صورت مختصر معرفی می گردد.

سرمایه ی اولیه برای راه اندازی اموزشگاه رانندگی

باید برای شروع به کار، سرمایه ی اولیه تهیه کرد. به عبارت دیگر باید برآورد کلی از هزینه های کسب و کار را محک زد و متناسب با آن سرمایه فراهم کرد. برای تهیه ی سرمایه ی اولیه می توان از راه های زیر استفاده کرد:

 • پس انداز شخصی
 • دریافت وام بانک
 • تامین مالی جمعی
 • سرمایه گذاران
 • کمک های مالی
 • مشارکت

هزینه های راه اندازی اموزشگاه رانندگی

وجود هزینه های راه اندازی آموزشگاه رانندگی باید بر أساس یک برآورد کلی انجام پذیرد و این هزینه ها با توجه به نیازهای مختلفی که در این زمینه وجو دارد، متفاوت می باشد. برای مثال می توان به هزینه های زیر اشاره کرد:

 1. هزینه های مکان و تجهیزات
 2. هزینه های نیروی انسانی
 3. هزینه های بازاریابی و تبلیغات
 4. هزینه های مربوط به مجوز و مدارک

یکی از مهم ترین مراحل در راه اندازی این کسب و کار، دریافت مجوز یا پروانه کسب می باشد. پروانه کسب سندی است که به شما اجازه ی فعالیت تجاری و راه اندازی یک کسب و کار را داده. و شما با داشتن این مجوز قادر هستید طبق شرایط پلیس راهنمایی و رانندگی به آموزش های مربوطه در این زمینه بپردازید.

جهت راه اندازی آموزشگاه راهنمایی و رانندگی، از جمله شرایط عمومی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

داشتن کلاس مناسب برای آموزش تئوری با مساحت حدود 40 متر مربع که باید شامل دفتر کار، سالن انتظار، نمازخانه، سرویس‌ های بهداشتی جداگانه برای آقایان و خانم ها و کل فضای اداری به مساحت حداقل 130 متر مربع باشد و برای آموزش حداکثر 250 نفر هنرآموز در ماه باشد. افزایش میزان هنروران باید باعث افزایش مساحت نیز شود.

هم چنین آموزشگاه باید حداقل ۱۰ دستگاه خودرو سواری جهت آموزش در شهرهای بیش تر از یک میلیون نفر داشته باشد و حداقل ۳ دستگاه در سایر نقاط دیگر که برگ معاینه فنی معتبر دارا باشد. و برای هر وسیله ی نقلیه باید فاصله ی ۲۵ متر فضا برای توقف باشد. جهت آموزش های نظری و عملی باید سیستم رایانه ای فراهم گردد.

مزایا و معایب اموزشگاه راهنمایی و رانندگی

مزایایی که در این زمینه می توان برشمرد شامل:

 • درآمد
 • تقاضا
 • ارائه خدامت متنوع

و معایبی که می توان به آن اشاره کرد شامل:

 • هزینه های سرمایه گذاری
 • رقابت
 • پایداری کارکنان
 • مسئولیت‌ های قانونی

شرایط مربی گری اموزشگاه رانندگی قائم قائمیه

مربیانی که در آموزشگاه استخدام می شوند باید دارای شرایط زیر باشند:

 1. مربی گواهینامه پایه یک و دو حداقل به ترتیب باید بیست و شش و بیست و سه سال داشته باشند
 2. گذشتن حداقل دو سال از صدور گواهینامه خود مربی
 3. عدم سابقه کیفری
 4. متاهل بودن مربی
 5. تحصیلات مناسب
 6. دارای گواهینامه مخصوص مربی ‌ها برای آموزش هر نوع وسیله ‌نقلیه
 7. عدم ابتلا به بیماری‌های مسری
 8. عدم اعتیاد به الکل یا هرگونه مواد مخدر
 9. عدم وجود نقص عضو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *