آموزش فنی پایه یک

اگر می‌خواهید که درباره آموزش فنی پایه یک مطالبی را یاد بگیرید، به شما توصیه می‌کنیم مطلب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

گواهینامه رانندگی پایه یک

افرادی که خواهان دریافت گواهینامه رانندگی پایه یک هستند، از این گواهینامه برای رانندگی کردن با ماشین‌های سنگین که دارای باربری بیش از ۶ تن می‌باشند و خودروهای مسافربری که بیشتر از ۲۶ نفر مسافر دارند استفاده می‌کنند.

اگر می‌خواهید در کلاس‌های آموزش فنی پایه یک شرکت کنید، در انتخاب استاد آموزش رانندگی خود بسیار دقت کنید، چون اگر قرار است که این شغل به عنوان حرفه شما باشد، پس باید به تمام نکاتی که ارائه می‌شود دقت کافی کنید، چون شما در داخل آن ماشین به تنهایی نیستید بلکه جان و مال دیگر سرنشینان آن وسیله نقلیه نیز بر عهده شماست. که باید از جان و مال تمام مردم مانند یک گنجینه گرانبها محافظت کنید.

ما در زیر تمام اطلاعاتی که برای دریافت گواهینامه پایه یک به آن احتیاج دارید را برای شما گردآوری کردیم.

شرایط لازم برای دریافت گواهینامه پایه یک چیست؟

 • حداقل سن ۲۵ سال باشد
 • کسب نمره قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی
 • قبولی در آزمایش رانندگی با اتومبیل‌های بزرگ مانند کامیون‌ها و اتوبوس‌ها
 • گذشتن دو سال از گواهینامه پایه دو
 • معاینات چشمی و جسمی مورد نظر

مدارک مورد نیاز آموزش فنی پایه یک چیست؟

 • اصل گواهینامه پایه دو
 • اصل کارت ملی یا تاییدیه صادره از اداره ثبت احوال و همچنین کپی کارت ملی
 • ارائه گواهینامه دیگر در صورت داشتن گواهینامه‌های موتور سیکلت و ویژه مانند تراکتور و غیره
 • اصل شناسنامه عکسدار به همراه کپی از صفحات اول و دوم آن
 • ۵ قطعه عکس سه در چهار که به صورت تمام رخ باشد و با زمینه روشن و لباس تیره باشد
 • عکس‌ها باید بدون عینک باشد و برای آقایان بدون کراوات یا لباس نظامی باشد، عکس بانوان باید با حجاب اسلامی باشد.
 • برای دریافت گواهینامه پایه یک همانند گواهینامه پایه ۲ و ۳ باید معاینات چشم پزشکی لازم را به همراه داشته باشید.

نکته: هزینه معاینه چشم پزشکی حدوداً ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان می‌باشد و گذراندن کلاس‌های فنی ۱ تا ۲ ماه زمان می‌برد.

در زیر به چند نکته که جهت اخذ گواهینامه پایه یک باید به آن توجه کنید را برای شما گردآوری کردیم:

افرادی که خواهان دریافت گواهینامه پایه یک هستند باید قبل از آن گواهینامه پایه ۲ را نیز دریافت کرده باشند و همچنین مدت زمان ۶ ماه از تاریخ آن مانده باشد.

با توجه به افزایش نرخی که برای هزینه‌های گواهینامه پایه یک وجود دارد، باید از آموزشگاه مربوطه بخواهید که از نظر سخت‌افزارها، نرم‌افزار و آموزش‌های تئوری و عملی بهترین امکانات را در اختیار شما قرار دهند. چرا که شما بالاترین هزینه را داده‌اید پس خواهان دریافت آموزش‌های خوب هستید.

علاوه بر این‌ها مدارک پزشکی، کارت ملی و ۸ قطعه عکس نیز باید در اختیار داشته باشید، این نکته را بدانید که در مورد عکس‌ها بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند. همچنین باید از تاریخ اخذ گواهینامه پایه دو، دو سال گذشته باشد، حداقل سن فرد نیز ۲۵ سال باشد.

هزینه گواهینامه پایه یک مربوط به کلاس‌های تئوری می‌باشد، در کلاس‌های تئوری بهتر است از تجربه‌ها استفاده کنید و هر سوالی که در ذهنتان پیش می‌آید را بپرسید و زیاد به دنبال آزمون‌ها و سوالات نروید به طوری که در این بخش با در اختیار داشتن نمونه سوالات آیین نامه به راحتی می‌توانید از پس آن برآید.

برای دریافت گواهینامه پایه یک استفاده از آزمون‌های تئوری اهمیت زیادی ندارد، چون که اجباری به آزمون‌های آزمون‌های تئوری نیست، البته که باید مطالب آیین نامه را یاد اما آنچه را در آزمون پایه یک بسیار مهم است، آزمون‌های عملی است و بیشترین هزینه گواهی نامه پایه یک مربوط به مهارت های عملی می‌باشد.

هزینه‌های آموزش فنی پایه یک چه مقدار می‌باشد؟

تعرفه جدید که برای آموزش گواهینامه پایه یک در نظر گرفته شده است ۹۶۰ هزار تومان بابت آموزش‌های تئوری و عملی می‌باشد. همچنین هزینه‌های زیر نیز دریافت می‌گردد:

۲۳ هزار تومان بابت معاینه چشم پزشکی، ۱۵ هزار تومان بابت کتاب آیین نامه، ۴۱ هزار تومان بابت آزمایش عدم اعتیاد و ۳۴ هزار تومان بابت فیش‌های صدور کارتکس.

هنرجوی گرامی برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از شماره حساب‌های واریزی جهت ثبت نام برای اخذ گواهینامه پایه یکم بهتر است که از آموزشگاه‌های رانندگی گواهینامه پایه یکم این اطلاعات را دریافت کنید و در هنگام مراجعه حتماً از آخرین تعرفه‌ها نیز مطلع شوید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که احتمال اینکه هزینه‌های آموزش فنی پایه یک تغییر کرده باشد بسیار زیاد است، لذا خواهشمندیم که قبل از هرگونه اقدامی از آموزشگاه مربوط این اطلاعات را خواهان شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *