دور زدن از روی خط ممتد ممنوع است

5/5 - (1 امتیاز)

آیا می‌ دانستید که دور زدن از روی خط ممتد ممنوع است، ما در مطلب زیر از سایت مرسی تست به شما مکان‌ هایی را معرفی می‌ کنیم که دور زدن در آن ممنوع می‌ باشد. پس لطفاً تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

قوانین راهنمایی و رانندگی جهت حفظ ایمنی و سلامت افراد تعیین گردیدند. یکی از این قوانین که رعایت کردن آن توسط رانندگان و دیگر افراد باعث می‌ شود که امنیت در خیابان‌ ها حاصل شود، قوانین مربوط به دور زدن می‌ باشد.

ما تمام این قوانین را برای شما معرفی خواهیم کرد، مثلاً به شما آموزش می‌ دهیم که در چه فاصله‌ ای از پیچ‌ ها دور زدن ممنوع است یا اینکه دور زدن از روی خط ممتد ممنوع است و ‌… همچنین نحوه صحیح دور زدن در راه‌ های مختلف را به شما نیز آموزش خواهیم داد.

دور زدن روی چه مکان هایی ممنوع است

اگر می‌ خواهید بدانید که در چه فاصله‌ ای از پیچ‌ ها دور زدن ممنوع می‌ باشد، باید به شما بگوییم که دور زدن از فاصله ۱۵۰ متری قبل و بعد از پیچ‌ ها ممنوع می‌ باشد و در فاصله‌ ای که به شما گفتیم به هیچ وجه نباید اقدام به دور زدن نمایید. همچنین جهت سبقت گرفتن باید از فاصله ۵۰ متر این کار را انجام نداد. این دو عدد را هیچ گاه با هم اشتباه نگیرید.

برای سربالایی‌ ها، پل‌ ها و تونل‌ ها این فاصله نیز ۱۵۰ متر می‌ باشد. بنابراین در فاصله ۱۵۰ متری قبل و بعد از مکان‌ های گفته شده اجازه دور زدن وجود ندارد.

همیشه قبل از اینکه اقدام به دور زدن کنید، به این نکته دقت کنید که اگر جاده دو طرفه باشد به خط طولی که در وسط خیابان وجود دارد نگاه کنید، اگر این خط به صورت بریده بریده یا مقطع بود می‌ توانید که از روی آن دور بزنید یا سبقت بگیرید، اما اگر این خط به صورت ممتد یا پر رسم شده بود شما اجازه این کار را نخواهید داشت.

به تابلو هایی که در تقاطع‌ ها، بلوار ها و دوربرگردان‌ ها نصب شده است دقت کنید، گاهی اوقات تابلوی دور زدن ممنوع در این نقاط نصب می‌ گردد و این نشان دهنده این است که شما در این مکان‌ ها هیچ گاه نمی‌ توانید دور بزنید.

نحوه صحیح دور زدن در راه‌ های دو طرفه و یک طرفه چگونه می‌ باشد؟

در راه‌ های دو طرفه و یک طرفه دور زدن با یکدیگر تفاوت دارد، ما این تفاوت را در زیر برای شما معرفی خواهیم کرد.

اگر راهی دو طرفه باشد ابتدا خودرو را به سمت راست جاده منتقل کنید و در شانه راه متوقف شوید و با در نظر گرفتن حرکت سایر خودرو ها و رعایت احتیاط کامل و حق تقدم آن ها چراغ راهنمای سمت چپ را بزنید و اقدام به این کار کنید.

اگر در راه یک طرفه می‌ خواهید دور بزنید، قبل از بریدگی‌ ها ابتدا خود را به سمت چپ مسیر هدایت کنید و راهنمای سمت چپ را روشن کنید و با رسیدن به بریدگی و رعایت احتیاط کامل و حق تقدم خودرو های که در مسیر مستقیم در حال حرکت کردن هستند این کار را انجام دهید.

تمام قوانینی که در بالا اشاره کردیم هم برای دور زدن یک فرمان و هم برای دور زدن دو فرمان صادق می‌ باشد، این شرایط راه است که شما باید تصمیم بگیرید از کدام یک از این دور زدن‌ ها باید استفاده کنید.

برای مثال اگر عرض راه‌ هایی که شما در آن هستید زیاد تر باشد می‌ توانید دور یک فرمان را انجام دهید و راه‌ هایی که دارای عرض کم تری هستند روش یک فرمان بسیار سخت می‌ باشد و باید از دور دو فرمان استفاده کنید.

جهت آشنایی با نمونه سوالات آیین نامه در زمینه ی قوانین مربوط به دور زدن، پیشنهاد ما به شما مطالعه ی بسته طلایی قرار داده در همین سایت است. جهت تهیه ی این بسته از لینک دانلود واقع در این صفحه استفاده فرمایید.

بعد از مراجعه به این لینک، ابتدا به درگاه پرداخت هدایت شده و با پرداخت مبلغ ناچیزی، لینک دانلود فایل سوالات برای شما نمایان می شود. با مطالعه ی این سوالات می توانید شانس قبولی خود در آزمون اصلی را افزایش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *