خط ایست جز کدامیک از انواع خطوط زیر است

Rate this post

خط ایست جز کدامیک از انواع خطوط زیر است یکی از سوالات آزمون آیین نامه می باشد که در این بخش مرسی تست قصد پاسخگویی و ارائه توضیحات لازم در این باره را برای داوطلبین اخذ گواهینامه داشته است.

خط ایست جز کدامیک از انواع خطوط زیر است

همانطور که گفتیم موضوعی که در این بخش مورد بررسی واقع شده است یکی از سوالات آزمون آیین نامه می باشد که این سوال به صورت 4 گزینه ای در آزمون آیین نامه ممکن است بیاید و چهار گزینه آن به شرح زیر می باشد:

سوال: خط ایست جز کدامیک از انواع خطوط زیر است؟

 1. هاشور
 2. زیگزاگ
 3. عرضی
 4. طولی

پاسخ سوال گزینه: 3

نکاتی که درباره خط ایست باید بدانیم

خط ایست جز کدامیک از انواع خطوط زیر است

از آنجایی که در معابر خطوطی برای نظم بخشیدن به حرکت، هشدار دادن و هدایت کردن در نظر گرفته شده است. یک داوطلب اخذ گواهینامه باید معنای آن ها را بداند.

این خطوط به دو دسته طولی و عرضی تقسیم می شوند که خطوط طولی در امتداد طول راه کشیده می شوند. خطوط طولی انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها خط طولی ممتد می باشد.

خط عرضی ایست یا خط ممتد ایست جز خط کشی های عرضی می باشد و خطی است که رانندگان باید پشت آن توقف نمایند و سپس با توجه به رعایت حق تقدم عبور نماید.

به طور کلی دو نوع خط ایست وجود دارد: 1. خط ایست قبل از گذرگاه عابر پیاده 2. خط ایست قبل از ورودی تقاطع ها

خط ایست قبل از گذرگاه عابر پیاده: این خط قبل از خطوط عابر پیاده در خیابان ها کشیده می شود و رانندگان باید پشت آن بایستند تا عابران پیاده عبور نمایند سپس وسایل نقلیه می توانند عبور کنند.

خط ایست قبل از ورودی تقاطع ها: رانندگان نسبت به این خطوط باید توقف کامل نمایند سپس با در نظر گرفتن حق تقدم عبور نمایند.

انواع خطوط عرضی

خطوط عرضی انواع مختلفی دارند که خط ایست یکی از آن ها بود که به توضیح آن و ارائه نکات مرتبط به آن پرداخیتم در ادامه شما با انواع دیگر خطوط عرضی آشنا می شوید:

خط کشی عابر پیاده: این خط که برای همگان آشنا می باشد محل عبور عابران پیاده در خیابان ها را مشخص می نماید که در عرض خیابان ها کشیده می شود.

خطوط توقف بریده شده یا منقطع: رانندگان با مشاهده این خطوط باید از سرعت خود بکاهند و با احتیاط عبور و یا ورود کنند و یا در صورت لزوم توقف نمایند.

خطوط شطرنجی: این خطوط به صورت مانند صفحه بازی شطرنج با رنگ زرد به دلیل تراکم بالای تعداد ماشین ها در تقاطع ها کشیده می شوند و وسایل نقلیه حق عبور از آن را ندارند.

خط ایست در نمونه سوالات آیین نامه

پاسخ سوال به همراه نکات ضروری که دانستن آن ها به داوطلبین در قبولی کمک می نماید را ذکر کردیم اما نکته قابل توجه این است که داوطلبین اخذ گواهینامه باید برای تسلط کافی بر مفاهیم خطوط کتاب آیین نامه به میزان کافی نمونه سوال حل کرده باشند.

از این رو سایت مرسی تست به عنوان همراه همیشگی داوطلبان اخذ گواهینامه با تهیه بسته نمونه سوالات آیین نامه سعی در کمک شایان به داوطلبین اخذ گواهینامه برای سربلندی در این آزمون داشته است.

سوالی که در این بخش ما به پاسخگویی به آن و بررسی اش پرداختیم یکی از سوالات پر تکرار آزمون آیین نامه در خصوص خطوط عرضی می باشد.

اما سوالات دیگری ممکن است در این باره طرح شوند که ما نمونه ای از آن ها را آورده ایم و در ادامه می توانید آن را همراه به جواب مطالعه نمایید.

سوال اول: با مشاهده چراغ قرمز راهنمایی و در صورت نبود خط ایست برای توقف در چند متری چراغ باید توقف کنیم ؟

 1. 15 متری
 2. 20 متری
 3. بیش از 15 متر
 4. 5 متری

پاسخ سوال گزینه: 5

سوال دوم: شکل زیر چه مفهومی را می رساند؟

خط ایست جز کدامیک از انواع خطوط زیر است

 1. خط ایست – رانندگان باید سرعت خود را به آرامی کاهش داده و سپس توقف نمایند.
 2. خط توقف منقطع – رانندگان باید از سرعت خود کاسته و با رعایت احتیاط و حق تقدم وارد راه اصلی شوند.
 3. خط توقف – رانندگان باید توقف کامل نمایند و سپس با رعایت احتیاط عبور کنند.
 4. خط ممتد ایست – معمولا در تقاطع ها کشیده میشود و رانندگان باید توقف کامل نمایند.

پاسخ سوال گزینه: 4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *