حرکت وسایل نقلیه جاده ای صرفا در چه محدوده زمانی مجاز میباشد؟

5/5 - (1 امتیاز)

حرکت وسایل نقلیه جاده ای صرفا در چه محدوده زمانی مجاز میباشد؟ این یکی از نمونه سوالات آیین نامه می باشد، که در ادامه ی مطلب زیر از سایت مرسی تست بیشتر درباره ی آن صحبت خواهیم کرد.

در طول این سال ها روش های گوناگونی جهت مدیریت و کنترل ترافیک ها ارایه شده است که برخی از متد های رایج، اعمال طرح ترافیک برای وسایل نقلیه می باشد.

امروزه در بسیاری از کشورها با وجود تعداد زیادی از وسایل نقلیه شاهد ترافیک های سنگینی در خیابان ها هستیم، به طوری که تحمل این ترافیک های سنگین بسیار دشوار و خسته کننده می باشد.

ساعت های طولانی ماندن در مسیر های پر ترافیک، علاوه بر استهلاک وسیله ی نقلیه، عواقب دیگری را نیز در پی دارد، مثلا باعث ایجاد آلودگی های صوتی یا آلودگی های هوا می شود و سلامت انسان و محیط زیست را به خطر می اندازد.

همین امر باعث شده است تا طرح های ترافیک ایجاد گردد. هدف این طرح ها، کاهش ترافیک و ایجاد نظم در خیابان ها و جاده ها می باشد.

احتمالا این سوالات برای شما پیش آمده است که طرح ترافیک چیست؟ طرح ترافیک در کلان شهر ها به چه صورت می باشد؟ ساعات طرح ترافیک چگونه مشخص می شود؟ برای خرید طرح ترافیک چه اقدامی را باید انجام داد؟ چه خودروهایی مجاز به ورود به طرح ترافیک هستند؟ و مواردی از این ها که ذهن شما را بسیار مشغول کرده است.

از این رو در این مطلب سعی کرده ایم اطلاعاتی درباره ی طرح ترافیک برای شما بیاوریم، پس اگر می خواهید به پاسخ این سوالات برسید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

محدوده زمانی مجاز حرکت وسایل نقلیه جاده ای سنگین در کلان شهرها

پلیس راهور ساعت مجاز تردد وسایل نقلیه سنگین را در تهران از ساعت ۲۳ شب تا ۵ صبح اعلام کرده است.

در پاسخ به سوال حرکت وسایل نقلیه جاده ای صرفا در چه محدوده زمانی مجاز میباشد؟ لطفا مطالب زیر را مطالعه کنید.

رئیس مرکز کنترل هوشمند ترافیک درباره ی تردد غیر مجاز وسایل نقلیه ی سنگین در معابر شهری در ساعت های غیر مجاز بیان کرد: تردد وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون ها و تریلر ها ضمن این که می تواند برای شهروندان و دیگر وسایل نقلیه مزاحمت ایجاد کند، در برخی از موارد باعث ایجاد ترافیک های سنگین شده و معابر شهری را مسدود می کند.

از این رو تردد وسایل نقلیه سنگین در طول روزهای عادی و تعطیل ممنوع بوده و تنها در ساعت های ۲۳ شب تا ۵ صبح مجاز به تردد می باشند.

لازم به گفتن است که در برخی موارد وسایل نقلیه ی سنگین مجبور هستند برای تعمیرات و یا إتمام پروژه های خود در معابر شهری و در ساعت های غیر مجاز تردد کنند، که جهت انجام این گونه تردد ها در روز باید از قبل مجوز های لازم را دریافت کنند تا مطابق قانون با آن ها برخورد نشود.

هم چنین ایشان در پایان سخنان خود به رانندگان وسایل نقلیه ی سنگین توصیه کرد: به هیچ عنوان در ساعت های غیرمجاز در معابر شهری رفت و آمد نکنند، زیرا طبق قانون با آن ها برخورد شده و جریمه می شوند. مثلا جریمه ی ۲۰ هزار تومن برای تردد در ساعات های غیر مجاز و جریمه ی ۹۰ هزار تومن به دلیل ورود به مناطق ممنوعه.

و اگر باعث ایجاد مزاحمتی برای شهروندان گردند و نظم ترافیکی را به هم بزنند، با تشخیص پلیس وسیله ی نقلیه ی آن ها به پارکینگ منتقل می شود.

یکی از سوالات رانندگان این است که محدوده ی طرح ترافیک در تهران در چه ساعاتی می باشد و در چه روزهایی اجرا می گردد؟

اجرای طرح های ترافیک از شنبه تا چهارشنبه از ساعت های ۶:۳۰ صبح تا ۱۸ می باشد. شرط ورود به طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا و جلوگیری از جریمه شدن، ثبت نام در سیستم تهران من است.

ساکنین محدوده های طرح ترافیک باید تا قبل از ساعت ۹ یکبار خروج رایگان و بعد از ساعت ۱۶ از یکبار ورود رایگان بهره بگیرند. طرح ترافیک اصلی در روزهای پنج شنبه اجرا نمی گردد اما طرح منترل آلودگی هوا اجرا خواهد شد.

ساعت طرح کنترل آلودگی در روزهای پنج شنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۳ بعد از ظهر می باشد. هم چنین ساعت طرح ترافیک تهران من دقیقا همان چیزی می باشد که از طرف راهنمایی و رانندگی تعیین گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *