تابلو شیب سرپایینی

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از تابلوهای ترافیکی تابلو شیب سرپایینی، می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتری راجع به این تابلو را در ادامه ی مطالب زیر از سایت مرسی تست، کسب کنید.

تابلو شیب سرپایینی چیست؟

تابلوی شیب سرپایینی، یکی از علائم ترافیکی می باشد که در میان علائم راهنمایی و رانندگی در ایران، در گروه تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده جا دارد. تابلوهای اخطاری، نوع خطر را به رانندگان هشدار می دهند و از ویژگی های ظاهری آن مثلثی شکل بودن و یک راس آن به سمت بالا، زمینه ی سفید، نوار حاشیه ی قرمز رنگ و تصویر یا متن مشکی می باشد.

تابلو شیب سرپایینی، در واقع شیب و میزان آن را روبه پایین، هشدار می دهد و به رانندگان کمک می کند تا میزان سرعت خود را مشخص کرده و دنده ی خود را برای عبور راحت تر از این شیب، تنظیم نمایند. به طوری که در سرپایینی ها باید با دنده ی سنگین و سرعت پایین حرکت کرد تا سرعت خودرو افزایش نیابد و حادثه ای ایجاد نشود.

تابلوی شیب سرپایینی، نقش به سزایی در کاهش تصادفات و حوادث جاده ای دارد و نوعی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که نوع پیام را به صورت یک تصویر، به رانندگان هشدار و اطلاع می دهد.

ویژگی های تابلو شیب سرپایینی چیست؟

اگر بخواهیم از ویژگی های تابلوی شیب سرپایینی، صحبت کنیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • تابلو شیب سرپایینی، از جمله تابلوهای ترافیکی مثلثی شکل می باشد، که جهت هشدار به افراد درباره ی شیب جاده می باشد.
  • تابلوی شیب سرپایینی، جهت افزایش ایمنی و امنیت در راه ها و جلوگیری از بروز تصادفات و حوادث جاده ای نصب می شود.
  • تابلوی شیب سر پایینی در جاده ها و مناطقی که دارای شیب سرپایینی است، نصب می گردد که رانندگان و افراد باید برای رانندگی در این شرایط خاص تجربه داشته باشند تا خطری آن ها را تهدید نکند.

مزایای تابلوی شیب سر پایینی چه می باشد؟

اگر بخواهیم در مورد مزیت های این تابلو صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش ایمنی: با نصب تابلوی شیب سرپایینی، احتمال وقوع تصادفات و آسیب ها به رانندگان کمتر می شود و ایمنی در راه ها افزایش می یابد.
  • پیشگیری از صدمات: با استفاده از تابلو شیب سرپایینی، رانندگان می توانند به طور دقیق محل شیب سرپایینی در جاده ها را متوجه شوند و از خساراتی که ممکن است به جان و مال آن ها وارد شود، جلوگیری کنند.
  • افزایش بهره وری: با کاهش تعداد تصادفات و آسیب هایی که با نصب تابلوی شیب سرپایینی صورت گرفته است، باعث افزایش بهره وری و رضایت رانندگان می شود.

تابلوی شیب سر پایینی، شامل چه تابلوهایی می شود؟

اگر بخواهیم انواع تابلوی شیب سر پایینی را بیان کنیم، باید بگوییم که این تابلو خود شامل تابلوی شیب سرپایینی ۱۰ درصد، تابلوی شیب سرپایینی ۱۲ درصد و تابلو سرپایینی خطرناک می باشد. که تصاویر آن را در زیر می توانید ببینید:

تابلو شیب سرپایینی

تابلو شیب سرپایینی 10 درصد

تابلو شیب سرپایینی

تابلو شیب سرپایینی 12 درصد

تابلو شیب سرپایینی

تابلو سرپایینی خطرناک

نقطه ی مقابل تابلوی شیب سرپایینی، تابلو شیب سربالایی می باشد، که این تابلو ها نیز از سه نوع تابلو شیب سربالایی ۱۰ درصد، تابلو شیب سربالایی ۱۲ درصد و تابلو سربالایی خطرناک تشکیل شده اند. این تابلوها را نیز می توانید در تصاویر زیر مشاهده فرمایید:

تابلو شیب سربالایی 10 درصد

تابلو شیب سربالایی 12 درصد

تابلو سربالایی خطرناک

شما می توانید نمونه سوالات آیین نامه پیرامون این مبحث را در فایل کامل و جامعی که در این سایت تهیه شده است، مشاهده کنید.

لینک دانلود این سوالات در مطالب همین بخش موجود می باشد. کافی است با مراجعه به این لینک، نسبت به خرید و مطالعه ی این سوالات اقدام فرمایید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مبلغی که برای این پکیج می پردازید، بسیار مناسب و ناچیز است، در نظر بگیرید که در آزمون آیین نامه نمره ی قبولی کسب نکنید.

در این صورت هزینه هایی که برای کلاس های جبرانی و آزمون های مجدد پرداخت می کنید، خیلی بیشتر از هزینه ای است که صرف خرید این پکیج می کنید.

ما سوال زیر از سوالات آیین نامه را برای شما در رابطه با موضوع این پست قرار داده ایم. لطفا به پاسخ آن دقت فرمایید:

سوال – کدام یک از تابلوهای زیر به معنای شیب سر پایینی می باشد؟

۱) تابلو شیب سرپایینی ۲) ۳)

  1. تابلوی ۱
  2. تابلوی ۲
  3. تابلوی ۳
  4. تمام موارد

پاسخ صحیح گزینه ی ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *