تابلو راه لغزنده

5/5 - (1 امتیاز)

اگر به دنبال این هستید که راجع به تابلو راه لغزنده اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر که توسط سایت مرسی تست تهیه شده است را مطالعه فرمایید.

تابلو راه لغزنده

تابلو راه لغزنده یکی از تابلو های ترافیکی می باشد، که می تواند باعث کاهش سوانح و حوادث جاده ای شود. از جمله مهم ترین مزیتی که این تابلوها دارند، این است که امنیت را در راه ها برقرار می سازند.

تابلوی راه‌لغزنده از دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری می باشد، که برای بیان هشدار یا اخطار به رانندگان استفاده می شوند. که پیروی از آن ها ایمنی راننده و سرنشینان را در پی خواهد داشت.

از جمله ویژگی های ظاهری تابلو راه لغزنده عبارت است از: به شکل مثلث می باشند و دارای نوار حاشیه ای قرمز رنگ هستند. زمینه ی تابلو سفید است و نوع هشدار یا خطر را به شکل تصویر مشکی، نشان می دهند. البته برخی دیگر نیز وجود دارند که به شکل مثلث نیستند و در شکل های دیگر طراحی شده اند.

هدف از نصب و به کارگیری علائم اخطاری از جمله تابلوی راه‌لغزنده، هشدار خطرات پیشرو به افراد و انجام اقدامات فوری می باشد. به طوری که هر فردی با مشاهده ی این تابلو بتواند تصمیمات مناسبی را اخذ کند.

کاربرد و ویژگی های تابلو راه لغزنده

تابلو راه لغزنده حاوی تصویر ماشین لیز خورده در جاده می باشد. کاربرد این تابلو بیشتر در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها می باشد. شما می توانید تصویر این تابلو را در زیر مشاهده فرمایید:

دلایل نصب تابلو راه لغزنده چیست؟

نصب علائم راهنمایی و رانندگی در راه ها، اطلاعات مهمی را به تمام افراد اعم از عابران و رانندگان وسایل نقلیه، می دهد. تابلوی راه‌لغزنده به عنوان راهنما، موجب حفظ نظم و کاهش تصادفات می گردد.

در همه ی تابلوها به خصوص تابلو راه لغزنده، از تصاویر گرافیکی برای بیان مفهوم استفاده می شود، چرا که همه ی افراد با تمامی زبان ها بتوانند آن ها را درک کنند. ما در ادامه ی این مطلب، برخی از مهم ترین دلایل نصب انواع تابلو های ترافیکی را بیان کرده ایم:

  • علائم ترافیکی و ایمنی رانندگان: تابلوی راه‌لغزنده در سراسر کشور به صورت یکسان و یک شکل می باشد، تا تمام افراد در مسیرهای مختلف و شهرهای گوناگون، دچار سردرگمی نشوند. برای مثال با دقت به تابلو راه لغزنده متوجه می شوند چه مفهومی دارد.
  • راهنمایی رانندگان: تصور کنید در یک جاده ی ناآشنا در حال رانندگی هستید، آیا بدون مشاهده ی تابل وهای ترافیکی مانند تابلوی راه‌لغزنده می توانید متوجه وضعیت راه ها و محیط پیرامون خود شوید؟ پاسخ به این سوال حتما منفی است. این علائم هستند که به رانندگان کمک می کنند بهتر مسیر خود را بشناسند.
  • علائم رانندگی برای کاهش ترافیک: در مورد تابلوهای ترافیکی مانند تابلو راه لغزنده، باید بگوییم یک عامل مهم برای پیشگیری از آشفتگی در خیابان ها و ترافیک بیش از حد در راه ها می گردد.
  • کمک رسانی به تمام افراد: تابلو های ترافیکی مانند تابلوی راه‌لغزنده به تمام افراد کمک می کنند تا حرکت های درست و عبور مناسب از راه ها داشته باشند و به راحتی مسیرهای خود را شناسایی کنند.
  • هشدار در مورد مکان های خطرناک: تابلو های ترافیکی از جمله تابلو راه لغزنده، هشداری برای تمام افراد است تا آن ها را در شرایط مختلف جاده ای، از خطرات احتمالی در امان نگه دارند.

چند نکته به داوطلبان آزمون آیین نامه رانندگی

برای افزایش آمادگی در آزمون های آیین نامه، راه های مختلفی وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که علاوه بر مطالعه ی منبع اصلی آزمون، یعنی کتاب راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه نیز بهره بگیرید.

علاوه بر این سوالات، آزمون های آنلاین شبیه سازی شده مطابق با آزمون های آیین نامه ی اصلی نیز برای دسترسی شما قرار داده شده است، که شما را در محیط های کاملا واقعی قرار می دهد و می توانید میزان توانایی خود برای شرکت در آزمون اصلی را بسنجید.

سوال زیر در رابطه با تابلوی راه لغزنده، بارها در آزمون آیین نامه مطرح شده است که بسیار مهم می باشد:

سوال – مفهوم تابلوی زیر چه می باشد؟

  1. تابلوی راه لغزنده می باشد
  2. یک تابلوی آگاهی دهنده است
  3. تابلوی سر خوردن اتومبیل
  4. یک تابلوی انتظامی است

پاسخ صحیح گزینه ی ۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *