تابلو ورود ممنوع

2.7/5 - (11 امتیاز)

در این بخش هرآنچه باید درمورد تابلو ورود ممنوع بدانید به شما توضیح خواهیم داد.

معرفی کردن تابلو ورود ممنوع

تابلوی ورود ممنوع یکی از تجهیزات ترافیکی است که در دسته ی علائم راهنمایی رانندگی جا دارد، این تابلو یکی از تابلوهای نصب شده در سطح شهر است، که بسیاری از افراد با آن آشنا می باشند.

تابلو ورود ممنوع

این تابلو در دسته تابلوهای بازدارنده راهنمایی و رانندگی در کل دنیا قرار دارد که البته این نشان در ایران هم رایج است.

معنای تابلو ورود ممنوع چیست؟

در صورتی که این تابلو در ورودی خیابانی نصب شود، به این معنا است که ورود خودرو به این خیابان مجاز نیست و با افرادی که این تابلو را نادیده می گیرند برخورد خواهد شد.

این تابلو از جمله تابلوهای مهم در آزمون های رانندگی به شما می آید، و در امتحانات و سوالات آیین نامه اصلی به کرات مورد پرسش قرار می گیرد. پس لازم است که این تابلو مورد بررسی قرار گیرد و داوطلبان آزمون های رانندگی زمان بیشتری را صرف یادگیری آن کنند.

ظاهر تابلوی ورود ممنوع

حتما در طول زندگی خود بارها با این تابلو برخورد داشته اید و با ظاهر آن آشنایی دارید، همان طور که می دانید این تابلو دایره ای شکل است، نوار قرمز رنگی کل محیط اطراف آن را احاطه کرده است، و یک مستطیل به رنگ سفید در وسط تابلو رسم شده است.

موارد استفاده تابلوی ورود ممنوع

موارد استفاده از این تابلو شامل؛ نصب این تابلو در ورودی مکان هایی با امنیت بالا، مناطق نگه داری مواد خطرناک، و یا به طور کلی مناطق خصوصی و حفاظت شده، و یا برای جلوگیری کردن از ورود خودروها به کارگاه های عمرانی و صنعتی است.

اما در راهنمایی رانندگی این تابلو در ورودی خیابان هایی نصب می شود که خودروها به هر دلیلی اجازه ورود به آن خیابان ها را ندارند، و فقط عابرین پیاده اجازه دارند که از این جهت رفت و آمد کنند.

عواقب توجه نکردن به تابلوی ورود ممنوع

گاهی رانندگان، به خصوص هنگام ورود به خیابان های فرعی، از آنجایی که تصور می کنند که در این خیابان ها پلیس حضور ندارد و یا تردد خودروها به نسبت سایر مکان ها کمتر می باشد، نسبت به این تابلو بی توجهی می کنند.

مطابق با قوانین راهنمایی رانندگی این امر یک تخلف حادثه ساز می باشد،عواقب این تخلف برای رانندگان علاوه بر متحمل شدن جریمه نقدی، درج نمره منفی در سوابق رانندگی آنها خواهد بود و در صورتی که راننده ای این تابلو را نادیده بگیرد و تصادفی رخ دهد، در این صانحه، راننده ی متخلف 100 درصد مقصر شناخته می شود.

دانلود مجموعه کامل نمونه سوالات آیین نامه رانندگی (بسته طلایی) با کلیک بر روی دکمه زیر:

سوالات آیین نامه اصلی

باتشکر از شما که با مطلب تابلو ورود ممنوع از آموزش آيین نامه رانندگی با ما همراه بودید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *