آموزشگاه رانندگی

امروزه تنها ترین راه گرفتن گواهینامه مراجع به آموزشگاه رانندگی و ثبت نام است. پس از گذراندن کلاس های مربوطه باید در آزمون ها نمره قبولی کسب کنند. و سپس می توانند گواهینامه بگیرند.

نمونه سوالات آيین نامه رانندگی موجود در بسته طلایی را حتما بخوانید.

برای دانلود بسته طلایی (سوالات آيین نامه اصلی) بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

سوالات آيین نامه اصلی

ممکن است این سوال را بپرسید که چگونه می توان در آموزشگاه ثبت نام کرد ؟

آموزشگاه رانندگی

مدارک لازم برای ثبت نام در آموزشگاه رانندگی چیست؟

شرایط ثبت نام در آموزشگاه رانندگی

  1. 8 قطعه عکس پرسنلی 4*3
  2. اصل و کپی کارت ملی
  3. اصل و کپی شناسنامه
  4. آدرس محل سکونت و کد پستی
  5. داشتن 18 سال تمام
  6. و پرداخت هزینه کلاس ها

آموزشگاه رانندگی موسسه ای است که از اداره راهنمائی و رانندگی مجوز دارد . پس از پرداخت مبلغ و ارائه مدارک لازم ثبت نام می شوید و سپس می توانید در کلاس ها شرکت کنید .

کلاس های آموزشگاه رانندگی

تعداد کل کلاس هایی که تشکیل می شود 20 جلسه است . که 6 جلسه مربوط به آیین نامه ، 2 جلسه موارد فنی و 12 جلسه کلاس عملی رانندگی است . زمان هر کدام از جلسات 2 ساعت است .

هریک از آموزشگا های رانندگی دارای خودرو هایی با تابلو های حاوی نام آموزشگاه هستند که بر روی خودرو نصب میشود . و مربی با این خودروها به افراد آموزش می دهند.

علت وجود این تابلو و علامت احتیاط این است که سایر رانندگان با دیدن این علائم متوجه شوند که خودرو مخصوص آموزش رانندگی است و احتیاط کنند . معمولا خودروهای موجود در آموزشگاه ها پراید ، ساینا و تیبا است .

میتوانید خودتان مربی را انتخاب کنید . پس از گذراندن دوره عملی آموزشگاه از شما امتحان میگیرد در صورت قبولی میتوانید در آمون پایانی شرکت کرده و پس از کسب نمره قبولی در آن نیز گواهینامه برای شما صادر شود . این امتحانات توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی برگزار میشود .